Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025 – szkolna lekcja demokracji

Dnia 24.09.2024r odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonali wyboru swoich przedstawicieli.

Wybory SU poprzedziła kampania oraz debata wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności, mogli także zaprezentować się podczas debaty wyborczej.

Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach. O prawidłowy przebieg wyborów zadbali uczniowie klasy 7a wchodzący w skład Komisji Wyborczej:  Erika Havrylova, Milena Krzywicka, Kinga Szponar.

Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła uczennica kl. 6a – Wiktoria Onisk, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym.

Wiktorii gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska, zaś wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:

Łukijańczuk Alicja – 30 głosów

Onisk Wiktoria – 42 głosy

Urbaniak Julia – 30 głosów

Wieczorek Aleksandra – 27 głosów.