Program „Mały Mistrz” – Zdrowie i sprawność młodych pokoleń

Program „ Mały Mistrz” to ogólnopolski program wspierania aktywności fizycznej uczniów klas I-III. Głównymi założeniami programu są m.in. zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnicy programu będą zdobywać w ciągu całego roku szkolnego określone sprawności.

W naszej szkole powyższy program realizowany jest w klasach pierwszej, drugiej i trzeciej. Jedną z pierwszych sprawności, jaką nasi uczniowie zdobyli w ramach programu jest sprawność TANCERZA. Sprawność tą dzieci zaliczały sukcesywnie, biorąc udział w zajęciach z elementami tańca podczas lekcji wychowania fizycznego, prowadzonych przez panie z klas I-III oraz nauczyciela wychowania fizycznego. Wypracowany na tych lekcjach układ taneczny, dzieci zaprezentowały na szkolnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Sprawność tancerza zaliczyły wzorowo. Gratulujemy!!