Nowe książki!

Biblioteka szkolna informuje, że dotarły książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, o które prosiliście w ankiecie zawartej na stronie szkoły w roku szkolnym 2023/24. Książek jest bardzo dużo. Nie sposób tu wymienić wszystkich.  Powoli wprowadzane są do systemu bibliotecznego, dlatego myślę, że dobrze sprawdzi się  cotygodniowa rubryka „Biblioteka poleca”. W tym tygodniu polecam:

Dla starszych czytelników: Serię „Students” autorstwa Aleksandry Negrońskiej to bestseller zachęcający czytelników do odkrycia historii bliźniaczek, Rosie i Lily, wchodzących w dorosłe życie z fascynującymi dylematami i emocjami. Seria łączy romans, love-hate i powieść obyczajową, oferując przyjemną lekturę.

„Tak miało być”  Julii Żugaj oraz Przemysława Corso- opowieść o dorastaniu, pierwszej miłości, przyjaźni, szczerości,  marzeniach oraz o tym, co w życiu najważniejsze.

„Słowa mogą wszystko” Silvii Vecchinmi Sualzo – Powieść graficzna, która zaczyna się, gdy główna bohaterka – Sara zostaje przyłapana na malowaniu graffiti, za co musi odbyć 30 godzin prac społecznych w lokalnym domu spokojnej starości. Tam poznaje dziwacznego staruszka, który zaczyna opowiadać jej historie i przypowieści…

Bogato ilustrowaną serię „Ale historia…”, która z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki, np. z drugiej części dowiecie się, ile ważyły kiedyś książki, do czego przydawały się siki, czym różnił się zbój od rycerza i wiele innych.

Dla młodszych czytelników: Serię „Czytam sobie” a wśród nowości na półkach biblioteki szkolnej znajdziecie m. in: „Smog w centrum miasta”, „Przygoda w Himalajach” czy np. „Historie spod podłogi –  Serce”. Polecam także tak wyczekiwane przez Was Mangi a wśród nich np.: „Wilcze dzieci”.

Pozostałe nowości wprowadzone do systemu znajdziecie na zdjęciach. Serdecznie zapraszam do świata przygód, ciekawostek oraz magii. To wszystko – w biblioteki szkolnej. Za tydzień kolejna porcja nowości.

Nauczyciel – bibliotekarz