Narodowe Czytanie

W ostatni piątek, 27 września 2024., uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w akcji Narodowego Czytania. Projekt odbywa się od trzynastu lat pod patronatem prezydenta Polski. Tegoroczna edycja poświęcona była z dramatowi Juliusza Słowackiego “Kordian”. Spotkanie stało się wspaniałą okazją, by wysłuchać głośnego odczytania aktu pierwszego tego romantycznego dzieła. Artystycznej interpretacji utworu podjęli się: Wiktor Grzelak, Bartosz Kozakiewicz, Alicja Łukijańczuk, Natalia Żmuda, Wiktoria Szatkowska, Alicja Urbańska, Julia Urbańska, Iga Użarowska oraz Aleksandra Wieczorek. Uroczystość poprowadzili: Wiktoria Onisk i Dominik Chmiel, a od strony technicznej zabezpieczyli ją: Wojciech Kuca i Szymon Król. Lekturą wybraną na przyszły rok została poezja Jana Kochanowskiego. Już teraz zapraszamy!