BohaterON – włącz historię!

BohaterOn, to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W tym roku obchodzimy  80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasza szkoła, kolejny raz, przystąpiła do realizacji tego projektu. Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora i własnych scenariuszy, na lekcjach historii i godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia z uczniami dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z tematem, dzieci  przygotowały plakaty. Na lekcjach informatyki uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne, a na lekcjach muzyki śpiewali pieśni patriotyczne. Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Udział w akcji był piękną lekcją patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny.