Dzień Gier Planszowych

Czym jest Dzień Gier Planszowych? To coroczne święto miłośników gier planszowych obchodzone 10 października. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zagrać w gry.  Na lekcjach matematyki grano w Ubongo, Rummikub, Robale i szachy.  Gry planszowe są doskonałą alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Są świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy.  Na lekcjach chemii klasa 8a i 8b grała w „Szpatułkowy układ okresowy”. Faworytami rywalizacji w swoich klasach byli: Dawid Przygodzki i Wiktor Grzelak. Przypomnienie i utrwalenie symboli i nazw pierwiastków chemicznych na pewno się przyda:)