SPRZĄTANIE ŚWIATA 2024

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Coroczna akcja ma przypomnieć wszystkim o tym, że jesteśmy odpowiedzialni za porządek na naszej planecie i każdy może o nią zadbać.

Hasło tegoroczne to: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”.

Bo właśnie w roku 1994 Polska po raz pierwszy przystąpiła do tej ogólnoświatowej akcji, którą zapoczątkowała Australia w 1989r.

Uczniowie klas 1-3 sprzątali swoje klasy i porządkowali teren zielony szkoły. Starsze klasy ruszyły na sprzątanie terenów i ulic w okolicy naszej placówki. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zebrali niestety sporo różnych odpadów, które pozostawili inni ludzie.

Kolejna akcja za rok, ale dbajmy o naszą planetę każdego dnia, a nie tylko okazjonalnie.